Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 05 czerwca 2020 | Osób Online: 1 
Sustanon 29 lipca 2006
Sustanon 250 został stworzony przez koncern Organom jako 'idealny' środek do stosowania w hormonalnej terapii zastępczej. W tamtym czasie sądzono, że różne estry wchodzące w jego skład będą w stanie zapewnić stałe uwalnianie testosteronu do krwi przez miesiąc czasu.W Sustanonie znajdziemy 4 estry testosteronu: Testosteron Propionate - 30 mg, Testosteron Phenylpropionate - 60 mg, Testosteron Isocaproate - 60 mg i Testosteron Decanoate - 100 mg. Sustanon jest dosyć popularnym sterydem, co zawdzięcza kilku zaletom w porównaniu do innych preparatów testosteronu. Po pierwsze taka sama ilość Sustanonu ma lepszy efekt działania od porównywalnej ilości Testosteronu Enanthate, Cypionate lub Propionate - działających osobno. Po drugie czas uwalniania testosteronu do krwi w wypadku Sustanonu zaczyna się szybko i trwa nieprzerwanie przez kilka tygodni. W wyniki obecności T. Propionate Sustanon jest środkiem efektywnym po jednym dniu od iniekcji, zaś obecność T. Decanoate gwarantuje aktywność przez około 3 tygodnie.

Sustanon ma wyraźne androgenne właściwości powiązane z silnymi anabolicznymi. Jest preparatem odpowiednim do budowy masy i siły. Oczywiste jest szybkie zwiększenie siły i nawet masy. Sportowcy stosujący Sustanon odczuwają, że masa budowana jest bardziej twarda i solidna niż w wypadku Enanthate lub Cypionate, jest to spowodowane mniejszą retencją wody i aromatyzacją w stosunku do tych dwóch środków. Poziom Testosteronu rośnie w sposób bardziej stały i stabilny, stąd też takie opinie. Wielu kulturystów stosujących testosteron i walczących z retencją wody oraz aromatyzacją, preferuje Sustanon nad innymi długo działającymi estrami.

Należy zaznaczyć, że Sustanon jest środkiem efektywnym nawet w relatywnie niskich dawkach u zaawansowanych sportowców. Interesującym jest fakt, że Sustanon podany osobom, które wcześniej go używały w takich samych lub niższych dawkach - nadal przynosi dobre rezultaty. Sustanon jest z reguły podawany raz w tygodniu, czasami co 10 dni. Dawki stosowane w kulturystyce i sportach siłowych zawierają się między 250 mg/14 dni a 1000 mg/dziennie! Ponieważ tak wysokie dawki oczywiście nie są polecane i na szczęście często stosowane, regułą jest dawkowanie na poziomie 250-1000 mg/tygodniowo. Ilość 500 mg/tygodniowo z w większości wypadków jest wystarczająca dla każdego, często można ją zmniejszyć do 250 mg/tygodniowo przy wprowadzeniu dodatkowo jakiegoś sterydu doustnego. Sustanon jest środkiem dobrze tolerowanym, sprawdza się jako baza do cyklu. Stymuluje regenerację, daje 'kopa' na treningu i jak wspomniano generuje dobre przyrosty siły i masy. Aby osiągnąć szybki wzrost wagi często łączy się Sustanon z typowo masowymi środkami jak Deca-Durabolin, Dianabol lub Anadrol. Atleci, którzy bardziej preferują jakość budowanej masy łączą Sustanon z Winstrolem, Oxandrolone lub Primobolanem.

W racjonalnych dawkach aromatyzacja także może wystąpić, więc osoby podatne na jej skutki powinny używać Nolvadexu i/lub Provironu. Ponieważ Sustanon blokuje wydzielanie własnego testosteronu, użycie HCG i Clomidu powinno być rozważone po około 3 tygodniach od skończenia cyklu. Kobietom nie jest zalecane używanie Sustanonu z powodu wysokiego poziomu androgenów jakie generuje ten środek, co spowodowałoby efekty wirylizacji (maskulinizacji). Pomimo tego wiele zawodniczek w wyższych kategoriach wagowych używa testosteronu gdyż pozwala on im na utrzymanie 'woli walki'. Kobiety decydujące się na testosteron powinny użyć Propionate lub dokonywać iniekcji Sustanonu w ilościach nie większych niż 250 mg/10-14 dni, nie dłużej niż 6 tygodni. Skutki uboczne Sustanonu są podobne do tych jakie wywołuje stosowanie T. Enanthate, lecz często występują z mniejszym natężeniem. Z uwagi na indywidualne predyspozycje i dawkowanie, spotykany jest trądzik , agresywność, stymulacja seksualna, oleista skóra, wypadanie włosów. Hepatotoksyczność Susty jest niska, aczkolwiek w wysokich dawkach powoduje podwyższenie wartości enzymów wątrobowych, po odstawieniu środka wartości te powinny wrócić do normy.

źródło: http://bigpaker.net