Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 19 marca 2024 | Osób Online: 1



 
Wypoczynek i dieta jako część treningu 24 marca 2014
Często odwiedzasz siłownię, starasz się dawać z siebie wszystko podczas ćwiczeń? Przed i po wysiłku przyjmujesz odpowiednią suplementację, dbasz o przyswajanie białka po treningu?



Świetnie, ale aby osiągnąć sukces, musisz zdawać sobie sprawę, że trening nie kończy się 30 minut po wyjściu z siłowni, kiedy to przyjmujesz wysokobiałkowy posiłek. Mięsnie przyjmują białko nawet do 72 godzin po wysiłku! Częścią treningu jest także Twoja codzienna dieta oraz odpoczynek.

Dieta w kulturystyce - czy naprawdę taka ważna?
Dieta ma ogromne, a nawet kluczowe znaczenie nie tylko w kulturystyce, ale w każdej dyscyplinie sportowej. Jeśli zamierzasz rozwinąć muskulaturę, odpowiednia dieta zdecydowanie Ci w tym pomoże. Dostarczenie do orgazmu wszystkich ważnych składników odżywczych zagwarantuje przyrost masy mięśniowej i ułatwi trening. Dieta powinna być indywidualnie dobrana. Na jej dopasowanie wpływa wiele czynników; wiek, waga, płeć, intensywność i częstotliwość treningów.

Jednak w diecie każdego kulturysty muszą znaleźć się takie składniki jak woda, węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i minerały oraz suplementy. Ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu; od 3 do 5 litrów wody dziennie, gdyż to ona reguluje jego funkcjonowanie. Węglowodany oraz tłuszcze dostarczają energii i biorą udział w procesie regeneracji i budowy włókien mięśniowych, ale też (przede wszystkim tłuszcze) regenerują cały organizm. Niewątpliwie w budowaniu mięśni dużą rolę odgrywa białko, dlatego tak ważne jest przyjmowanie wszelkich pokarmów, które je zawierają. Wzmocnienie odporności i wspomaganie metabolizmu to zadanie witamin i minerałów, jednak spożywanie samych owoców i warzyw nie zawsze zaspokaja dzienne zapotrzebowanie, dlatego zaleca się przyjmowanie preparatów witaminowych po posiłkach. Do tego zestawu warto dołączyć suplementy, których mamy duży wybór na naszym rynku.

Regeneracja organizmu
Tak jak odwiedzanie siłowni 2 razy w tygodniu nie da spektakularnych efektów, tak samo codzienne nadwyrężanie organizmu, nie przyniesie niczego dobrego. Odpoczynek jest także częścią treningu. Regeneracja jest konieczna, aby naderwane włókna mięśniowe mogły się zregenerować i nadbudować, a Twój organizm nabrał sił. Tylko połączenie ćwiczeń, diety i odpoczynku mogą przynieść oczekiwane efekty.