Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 18 lipca 2019 | Osób Online: 1 
Wyposażenie siłowni 19 marca 2014
Jeżeli zaczynasz trenować i szukasz odpowiedniej dla siebie siłowni, powinieneś orientować się, co na siłowni koniecznie powinno się znajdować.Niektóre siłownie wyposażone są bardzo dobrze i mają kilka stref do wyboru, a inne mniejsze niestety posiadają tylko najpotrzebniejszy sprzęt. To jaki klub wybierzesz nie powinno być zależne tylko od jego wyposażenia, ale przede wszystkim od tego, co chcesz osiągnąć.

Jakie strefy wyróżniamy?
Najlepsze, a zarazem największe powierzchniowo kluby, posiadają kilka stref, do których zaliczamy cardio, spinning, część siłową oraz maszyn i fitness. W każdej ze stref powinny znajdować się odpowiednie urządzenia. Strefa cardio jest niezmiernie ważna, a nawet obowiązkowa. Przed każdym treningiem bowiem należy zrobić odpowiednią rozgrzewkę, która zapewni efektywność wykonywanych ćwiczeń oraz uchroni od niechcianych urazów. W tej strefie powinny pojawić się różnego rodzaju rowerki; spinningowe, poziome i pionowe, bieżnie, a niekiedy także wioślarze magnetyczne lub orbitreki. Kolejną strefą, która koniecznie powinna znaleźć się nawet w najmniejszej, osiedlowej siłowni jest strefa siłowa i maszyn. Znajdują się tam wolne ciężary, a więc sztangielki, hantle, sztangi z obciążeniami oraz regulowane ławeczki.

W niektórych siłowniach występuje tez strefa spinningowa oraz fitness. Najczęściej kierowane są one do konkretnych grup. Strefy spinningowe występują często w dużych klubach - jeżeli trenujesz, lub chciałbyś zacząć trenować jazdę synchroniczną, raczej nie ma szans, abyś mógł spotkać taką strefę w małym klubie - trzeba bowiem przeznaczyć na nią sporą część miejsca. Fitness natomiast jest strefą przeznaczoną przede wszystkim dla kobiet, powinny znajdować się tam piłki, stepy, lekkie sztangielki i małe hantle oraz maty do ćwiczeń.

Wybór siłowni uzależniony jest zatem od tego, co tak naprawdę chcesz na niej robić i jaki sprzęt będzie Ci do tego potrzebny. Koniecznie zwróć uwagę również na atmosferę panującą w klubie - zawsze ćwiczy się lepiej pośród pozytywnie nastawionych ludzi!