Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 24 kwietnia 2024 | Osób Online: 2



 
ZioÅ‚a redukujÄ…ce tkankÄ™ tÅ‚uszczowÄ… 15 pa¼dziernika 2006
Czy dany Zestaw ziół będzie redukujący tkankę tłuszczową czy nie zależy w dużej mierze od przyczyny powstania otyłości i od indywidualnych cech.



Najłatwiej jest kiedy mamy doczynienia z złymi nawykami żywieniowymi, zła dieta i brak ruchu. Dużo trudniej kiedy przyczyne stanowi zaburzona równowaga hormonalna i w tym wypadku warto zasiegnąć rady lekarza.

Medycyna wschodu zaleca najpierw oczyszczenie organizmu co w zasadzie równa sie regulacji pracy nerek - odpowiedzialne za płyny w organiźmie i regulacj pracy wątroby - poprawa neutralizacji toksyn w organiźmie. Dużą role przywiązują do wyciszenia organizmu chodzi mi o wszelkie nerwice i stany depresyjne. Dopiero po tym etapie zaczyna sie właściwe leczenie poszczególnych chorób.

Zestaw ziół mieszanki zalecanej przez o. Klimuszko przeciw otyłości to:

- Morszczyn pęcherzykowy Fucus vesiculosus
- Kora kruszyny Cort. Frangulae
- Korzeń mniszka lekarskiego Rd. Taraxaci
- Korzeń wilżyny Rd Ononidis
- Korzeń lubczyka Rd. Levistici
- ZnamiÄ™ kukurydzy Stgm. Maydis
- StrÄ…k fasoli Peric. Phaseoli
- Ziele skrzypu polnego Hb. Equiseti
- Liść szałwi Fol. Salviae
- Ziele srebrnika Hb. Anserinae
- Ziele krwawnika Hb. Millefolii

po 50 g każdego składnika
pić 3 x dziennie po szklance 20 min przed jedzeniem
Skład pochodzi z książki o. Andrzeja Klimuszki "Wróćmy do ziół" wyd III z 1988

Tą mieszankę można sobie samemu zrobić i jest dobry pomysł bo wiadomo że jest zrobiona zgodnie z "recepturą" o. Klimuszki i sami wiemy jakie zioła sobie do niej wrzuciliśmy, a i cenowo może lepiej wyjść niż ta kupna.

Działanie składników z tego zestawu

Morszczyn pobudza czynność tarczycy, zwiększa przemianę materii, zmniejsza wagę ciała, rozszerza naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi, reguluje wypróżnienia, działa antyseptycznie, moczopędnie, żółciopędnie; likwiduje obrzęki; wykazuje wpływ odmładzający, regenerujący, wygładzający skórę, wzmacniający i przeciwmiażdżycowy.

Morszczyn jest szczególnie przydatny do leczenia otyłości, ponieważ nie tylko przyśpiesza metabolizm (utlenianie tłuszczów i cukrowców), ale również usuwa wodę z organizmu pozostałą po tkance tłuszczowej, w której z kolei zalega zbędny chlorek sodu odpowiedzialny za obrzęki i nadciśnienie. Bardzo dobre wyniki daje też połączenie morszczynu z ziołami działającymi silnie moczopędne, a zarazem silnie saluretycznie (saluretyk - lek powodujący głównie wydalenie jonów sodu wraz z moczem i ewentualnie z potem).

Kora i owoc kruszyny pod wpływem flory bakteryjnej i enzymów człowieka ulegają hydrolizie do emodyn, następnie są zredukowane do silnie przeczyszczających postaci antronowych. Substancje te drażnią splot warstwy mięśniowej jelita, powodują skurcze jelita, zwłaszcza grubego. Ponadto surowce działają silnie żółciopędnie, napotnie i moczopędnie. Wskazania: zaparcia.

Przeciwwskazania: menstruacja, ciąża, po zabiegach operacyjnych na jamie brzusznej, zapalenie ślepej kiszki (appendicitis), żylaki odbytu, laktacja (antrachinony przechodzą do mleka matki !), choroby nerek, zapalenie jelita grubego.

Korzeń mniszka lekarskiego
Surowce działają żółciopędnie, moczopędnie, ogólnie wzmacniająco, odtruwająco (oczyszczająco ze szkodliwych substancji), saluretycznie - przeciwobrzękowo, przeciwreumatycznie, przeciwartretycznie; wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, zapobiegają powstawaniu miażdżycy; regulują krwawienia miesiączkowe (kwiaty i ziele), regulują przemianę materii, zapobiegają powstawaniu kamicy moczowej i żółciowej oraz powstawaniu zastojów żółci, regulują pracę wątroby (zapobiegają stłuszczeniu -działanie lipotropowe i marskości), trzustki i pęcherzyka żółciowego, zwiększają poziom hemoglobiny, liczbę krwinek czerwonych i białych we krwi (działanie pewne i łatwe do potwierdzenia), przy czym dotyczy to wyłącznie ziela; poprawiają samopoczucie, pobudzają apetyt.

Należy dodać, że mniszek zwiększa (uintensywnia) oddychanie wewnątrzkomórkowe (utlenianie cukrowców i tłuszczowców), a co za tym idzie - przyśpiesza metabolizm (ważne przy otyłości).

Korzeń wilżyny
Surowiec działa przede wszystkim moczopędnie usuwając wraz z moczem znaczne ilości mocznika i chlorków. Nie wykazuje właściwości drażniących, czym się różni od owocu jałowca. Surowiec pobudza również wydzielanie soku żołądkowego, działa przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego i drogi moczowe.

Korzeń lubczyka
Zwiększa ilość wydalanego moczu z rówoczesnym wzrostem ilości wydalanego kwasu moczowego i chlorków. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego i reguluje prace przewodu pokarmowego. Ma typowe działnie dla środka wiatropędnego.

ZnamiÄ™ kukurydzy brak danych.

StrÄ…k fasoli
odwary i wyciągi stosowano przeciwko cukrzycy. W lecznictwie ludowym stosuje się ją w chorobach nerek, pęcherza, nadciśnieniu i gośćcu. Obecnie w użyciu są odwary z rozdrobnionych strąków fasoli , często w mieszankach z innymi surowcami, przeciwko cukrzycy, jako środki moczopędne , a pomocniczo w chorobie reumatycznej i niektórych schorzeniach skórnych.

Ziele skrzypu polnego
Wyciągi ze skrzypów działają moczopędnie, przeciwobrzękowo, odtruwająco, przeciwkamiczo (zapobiegają powstawaniu kamicy moczowej), przeciwmiażdżycowo, przeciwrakowo, lekko żółciopędnie; uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, stabilizują błony komórkowe (wpływ przeciwwysiękowy), regulują przemianę materii, utrzymują prawidłową elastyczność skóry i błon śluzowych, a przez to zapobiegają powstawaniu zmarszczek, zwiększają krzepliwość krwi, ułatwiają organizmowi przyswojenie wapnia; likwidują drobne krwawienia, wzbogacają organizm w niezbędną krzemionkę, jony K (potas) i Mg (magnez).

Liść szałwii
Szałwia działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, pierwotniakobójczo, przeciwpotnie, przeciwzapalnie, przeciwropnie, odwaniające, przeciwbólowe, lekko uspokajająco, słabo moczopędnie i żółciopędnie; zmniejsza wydzielanie i produkcję mleka oraz śluzu, hamuje krwawienia z uszkodzonych naczyń, zmniejsza stężenie glukozy we krwi, przyśpiesza gojenie się ran, owrzodzeń, wyprysków i znikanie pryszczy.

Ziele srebrnika
inaczej ziele pięciornika gęsiego stosowane jest jako środek rozkurczający w stanach spazmatycznych macicy, jelit i dróg żółciowych oraz w zaburzeniach menstruacyjnych.
Ponadto w zaburzeniach przewodu pokarmowego (biegunki, wzdęcia, nieżyty jelit itp.).

Ziele krwawnika
W medycynie ludowej krwawnik był stosowany od bardzo dawna jako środek przeciwkrwotoczny oraz jako lek żołądkowy, zwłaszcza przy zastarzałych nieżytach żołądka i jelit.
Obecnie w lecznictwie stosowany jest jako środek przeciwzapalny, rozkurczowy i aromatyczno-gorzki na zaburzenia trawienia, nieżyty przewodu pokarmowego i choroby wątroby.

Autor: Bea