Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 09 wrze秐ia 2024 | Os贸b Online: 3



 
Aerobiczna "sz贸stka" Weidera 01 stycznia 2006
Jest to zestaw 膰wicze艅 na mi臋艣nie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki t艂uszczowej zalegaj膮cej w ich obr臋bie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mi臋艣ni brzucha.



膯wiczenia "sz贸stki" wykonuje si臋 jedno po drugim bez 偶adnych przerw na rozlu殴nienie mi臋艣ni "sz贸stka" sk艂ada si臋 z sze艣ciu 膰wicze艅 nast臋puj膮cych po sobie. Najwa偶niejszym elementem ka偶dego powt贸rzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napi臋cia mi臋艣ni na 2-3 sek. 膯wiczenia "sz贸stki" wykonuje si臋 na p艂askim pod艂o偶u (materac lub dywan) bez 偶adnych specjalnych urz膮dze艅 i przedmiot贸w przez sze艣膰 tygodni. W ko艅cowy okresie programu (pi膮ty, sz贸sty tydzie艅) nale偶y zwr贸ci膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 na to by ca艂o艣ciowy trening dzienny nie przekroczy艂 25min. W przypadku takiego zagro偶enia nale偶y skraca膰 do minimum ruch w czasie powt贸rze艅, powt贸rze艅 nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napi臋cia maksymalnego.
Cykl 膰wiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu 膰wicze艅 jako jednej serii. Jednak ilo艣膰 serii i powt贸rze艅 w seriach zmienia si臋 w miar臋 up艂ywu dni realizacji ca艂ego programu.
I tak :
1 dzie艅 - 1 seria po 6 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
2,3 dzie艅 - 2 serie po 6 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
4,5,6 - dzie艅 - 3 serie po 6 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
7,8,9,10 - dzie艅 - 3 serie po 8 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
11,12,13,14 - dzie艅 - 3 serie po 10 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
15,16,17,18 - dzie艅 -3 serie po 12 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
19,20,21,22 -dzie艅 3 serie po 14 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
23,24,25,26 - dzie艅 3 serie po 16 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
27,28,29,30 - dzie艅 3 serie po 18 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
31,32,33,34 - dzie艅 3 serie po 20 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
35,36,37,38 - dzie艅 3 serie po 22 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu
39,40,41,42 - dzie艅 3 serie po 24 powt贸rze艅 w ka偶dym 膰wiczeniu

UWAGA!!! Gwarancj膮 ca艂ego sukcesu, czyli otrzymanie po sze艣ciu tygodniach wymaganego efektu jest dok艂adne wykonywanie wszystkich 膰wicze艅 i bezwzgl臋dne 膰wiczenie ka偶dego dnia od chwili rozpocz臋cia programu. Ka偶dy dzie艅 ma swoj膮 warto艣膰 dla motorycznego pobudzenia mi臋艣ni brzucha tak, aby nie mia艂y one wi臋kszej przerwy ni偶 jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich d艂ugotrwa艂e obci膮偶enie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku ko艅cowego.

Opis 膰wicze艅 wykonywanych w jednej serii:

1 膰wiczenie. W le偶eniu na plecach, r臋ce wyprostowane wzd艂u偶 tu艂owia, unosimy klatk臋 piersiow膮 zginaj膮c kr臋gos艂up do przodu w cz臋艣ci piersiowej (cz臋艣膰 l臋d殴wiow膮 pozostaje prosta na pod艂o偶u) jednocze艣nie unosimy jedn膮 nog臋 w g贸r臋 zginaj膮c cz臋艣膰 udow膮 w biodrze do konta 90o i kolano r贸wnie偶 zginamy do k膮ta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema r臋kami kolano d艂o艅mi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napi臋cia, kt贸r膮 utrzymujemy, przez 2-3 sek. Nast臋pnie wykonujemy szybkie przej艣cie do le偶enia pocz膮tkowego i powtarzamy 膰wiczenie do drugiej nogi, co daje nam pe艂ne jedno powt贸rzenie.


2.膰wiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego t膮 tylko r贸偶nic膮, 偶e ruch jest wykonywany jednocze艣nie do obu n贸g.

3.膰wiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z t膮 tylko r贸偶nic膮, 偶e r臋ce nie le偶膮 w pozycji pocz膮tkowej na pod艂o偶u wzd艂u偶 tu艂owia, lecz s膮 splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napi臋cia nast臋puje nie d艂o艅mi, lecz 艂okciami

4.膰wiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z t膮 tylko r贸偶nic膮, 偶e r臋ce nadal s膮 splecione jak w 膰wiczeniu trzecim

5.膰wiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego t膮 tylko r贸偶nic膮, 偶e nie wyst臋puje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napi臋cia mi臋艣ni, lecz ca艂y sens polega na tym 偶eby wszystkie skr臋tosk艂ony wykona膰 w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

6.膰wiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z t膮 tylko r贸偶nic膮, 偶e nie zginamy n贸g w kolanach lecz unosimy nogi do g贸ry ca艂kiem wyprostowane