Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 15 kwietnia 2024 | Osób Online: 1 
Dieta kopenhaska 29 grudnia 2008
Dieta kopenhaska jest jedną z kontrowersyjnych diet, ponieważ oprócz swojego założenia czyli zgubienia wagi może być skutek uboczny w postaci rozregulowania naszego organizmu. Jest przeznaczona dla tych osób, które chcą w krótkim czasie zrzucić jak najwięcej kilogramów.Nie zalecana jest dla osób pracujących fizycznie, ponieważ mała ilość kalorii jaką dostarczamy do naszego organizmu może nie wystarczyć do jego prawidłowego funkcjonowania. Dlatego stosowanie tej diety jest już ostatecznością gdy wydaje nam sie, że nic innego nie pomaga, aby zrzucić niechciane przez nas kilogramy.

Dietę kopenhaską prawidłowo stosuje się przez 13 dni.Przynosi skutki dostosowania się wyłącznie do tych posiłków. Badania mówią, że przez ten okres jesteśmy w stanie zrzucić około 4-8 kilogramów, chodź zdarzyły się przypadki, że zrzucano jeszcze więcej masy ciała.

Składa się ona z 3 posiłków. Śniadania, 2 śniadania (zwane też lunchem) i obiadu. Przy czym należy pamiętać aby 2 śniadanie (lunch) spożyć przed 14, a obiad maksymalnie do godziny 18. Dieta taka składa się z 400-900 kcal. Nie powinna zawierać soli i przypraw. Należy również pamiętać, aby w czasie trwawania diety nie stosować dodatkowego jedzenia (posiłków, przekąsek, słodyczy) gdyż wtedy przerywamy dietę i powinniśmy zacząć ją od nowa.

Należy pamiętać, że w trakcie trwania diety kopenhaskiej powinniśmy wypić min. 2 lity wody mineralnej niegazowanej dziennie. Trzeba pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Ważne to jest przede wszystkim u kobiet, które powinny dostarczyć organizmowi odpowiednie ilości żelaza, wapnia, witaminy D.

Poniżej prezentujemy przykładową dietę kopenhaską:

Dzień 1, 8
Śniadanie: 1 kubek kawy, 1 kostka cukru
2 śniadanie: 2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
Obiad: 1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

Dzień 2, 9
Śniadanie: 1 kubek kawy,1 kostka cukru
2 śniadanie: 1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
Obiad: 1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 3, 10
Śniadanie: 1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
2 śniadanie: gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Obiad: 1 plaster szynki, 2gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

Dzień 4, 11
Śniadanie: 1 kubek kawy,1 kostka cukru,
2 śniadanie: tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
Obiad: sałatka owocowa,2-3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 5, 12
Śniadanie :duża tarta marchew z cytryną
2 śniadanie: duża chuda ryba
Obiad: 1 befsztyk, sałata i brokuły

Dzień 6, 13
Śniadanie: kubek czarnej kawy, kostka cukru
2 śniadanie: kurczak, sałata z olejem i cytryną
Obiad: 2 jajka na twardo, duża marchewka

Dzień 7
Śniadanie: kubek herbaty bez cukru
2 śniadanie: kawałek chudego grilowanego mięsa
Obiad: NIC

Podsumowując:
Dieta kopenhaska przeznaczona jest dla ludzi, którzy uważają że nie ma dla nich innej deski ratunku i zdają się na kontrowersyjne sposoby odchudzania. Należy stosować ją wyłącznie 13 dni. Po zakończeniu diety powinniśmy wrócić do normalnego odżywiania. Kuracja powinna nauczyć nas również nawyków nie jedzenia przekąsek bądź słodyczy, które powodują przyrost wagi.Pamiętamy o tym, że może doprawdzić nas do nadmiernego osłabienia organizmu.