Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 13 lipca 2024 | Osób Online: 2 
Pierwszy cykl 04 stycznia 2009
Każda z osób trenujących kulturystykę dąży do osiągnięcia jak najlepszych efektów. Jedni chcą przytyć, drudzy schudnąć a jeszcze inni zbudować idealną rzeźbę. Niektórzy choć godzinami siedzą na siłowni nie uzyskują zakładanych efektów. Wtedy nasuwają się pytania dotyczące brania sterydów. Poszukujemy informacji jak powinien wyglądać nasz pierwszy cykl.Jako autor tego artykułu i przeciwnik zażywania sterydów nie będę starał się tutaj przybliżyć informacji na temat jak powinien wyglądać nasz pierwszy cykl tylko napiszę o tym co może on złego spowodować w naszym organizmie.

Najczęściej występującym skutkiem ubocznym stosowania sterydów są uszkodzenia wątroby. Mają one charakter okresowy, ale częstsze stosowanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń tego organu, który ma ogromy wpływ na nasz organizm.
U wielu osób następuje „pobudzenie organizmu, które powoduje podwyższenie testosteronu. Przez to możemy stać się agresywni w stosunku do innych osób ale też sportowcy, u których występuje to pobudzenie osiągają tymczasowo lepsze wyniki.
Kolejnym rzeczą są zmiany w systemie hormonalnym. Może to doprowadzić np. do zaburzenia wzwodu prącia, zaburzenia wytrysku, zaburzenia popędu płciowego.

Poza tym sterydy powodują jeszcze wiele innych skutków ubocznych, o których nie będę tutaj pisał. Zainteresowanych odsyłam do artykułu: Skutki uboczne sterydów.

W tym artykule chciałem głównie przestrzec osoby przed podejmowaniem się pierwszego cyklu brania sterydów. Bo po nim będziemy mieli ochotę na następne. Mówienie sobie, że na jednym się skończy nie jest prawdą, ponieważ ciągle będziemy dążyć do jeszcze lepszych wyników. Żeby je uzyskać będziemy dalej potrzebować sterydów. Taka droga będzie trwała ciągle.

Przed pierwszym cyklem warto zastanowić się czy nie możemy osiągnąć tego naturalnie. Poprzez odpowiedni trening, dietę czy suplementację ? Na pewno, niektórych rzeczy nie uda nam się zbudować tak szybko lub efektywnie jakbyśmy brali sterydy. Ale czy warto ryzykować nasze zdrowie lub życie ? Na to pytanie musicie odpowiedzieć już sobie sami. I przed chęcią brania sterydów zastanowić się nad tym poważnie.