Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 19 czerwca 2019 | Osób Online: 2 
Arimidex 22 czerwca 2006
Arimidex w związku z jego ograniczoną dostępnością, wysoką ceną i niesamowitą efektywnością działania - stał się bardzo pożądanym produktem na czarnym rynku.Substancja na której się on opiera to Anastrozol, związek o rewolucyjnym znaczeniu w leczeniu raka piersi. Jest to bloker aromatazy nowej generacji. Dotychczasowo głównym produktem do leczenia stosowany był Proviron. Ale problemem był brak dostatecznej siły działania, a w stosowanych dawkach rzędu 50-100 mg/dziennie, androgenne skutki uboczne były nierzadko obserwowane. Proviron jakby nie było jest pochodną DHT. Nie można go było także używać po skończeniu cyklu, ponieważ w pewnym stopniu tłumi produkcję własnego testosteronu. Anastrozol wykonuje swoje zadanie lepiej. W badaniach klinicznych jedna tabletka dziennie zupełnie wystarczała do osiągnięcia zamierzonego efektu. W kręgach kulturystów, ze względu na wysoki koszt - podawanie 1/2 lub 1/4 tabletki i tak ukazywało moc tej substancji. Pół tabletki wydaje się wystarczającą dawką dla większości.

Anastrozol działa na zasadzie blokowania enzymu aromatazy, głównego enzymu odpowiedzialnego za konwersje testosteronu do estrogenu. Sterydy, które są 'przechwytywane' przez ten enzym, noszą miano aromatyzujących. Co objawia się m.in. retencją wody, wzrostem tkanki tłuszczowej i ginekomastią. Często na cyklu kulturyści preferują chociaż niski poziom estrogenu, gdyż ten stymuluje wzrost siły i masy [podnosi poziom hormonu wzrostu, polepsza wykorzystanie glukozy]. Ci kulturyści generalnie wybierają blokery receptorów estrogenowych takie jak Nolvadex, Clomid. Te środki nie blokują wytwarzania estrogenu, lecz blokują jego receptory w tkankach docelowych. Blokery aromatazy jak Arimidex i Proviron są bardziej użyteczne dla tych, którzy chcą całkowicie wyeliminować estrogen [gdyż np. są bardzo wrażliwi na jego działanie]. Przez co gotowi są na wolniejsze przyrosty lecz zarazem 'twardy' wygląd mięśni. Arimidex jest tu idealnym wyborem, przynajmniej dla tych którzy mogą sobie pozwolić na jego kupno.
Rzecz o której musimy pamiętać to, że pozytywne aspekty obecności estrogenu w wypadku stosowania Arimidexu będą wyeliminowane. Po pierwsze oznacza to, że przyrosty mogą wydawać się wolniejsze. Będą twardsze i o większej jakości lecz będą wolniejsze. Po drugie sprawa wpływu estrogenu na poziomy cholesterolu. Jako, że jest w tym wypadku nieobecny - stosunek HDL - LDL może się wyraźnie pogorszyć. Nie zachęca cena Arimidexu. Sięgająca nawet 250$ za pudełko 28 tabletek oryginalnego Arimidexu. Oczywiście można znaleźć też bardziej przystępne oferty, lecz mimo tego stosowanie Arimidexu jest bardzo kosztowne. Nie chodzi o to, że koszt produkcji Anastrozolu są takie wysokie, lecz o patenty. Pomijając oryginalny Arimidex, wszytkie inne produkty takie jak Liquidex, Anastrozole Tablets i Powder to tańsze substytuty.

Jak wspomniano wcześniej, Arimidex ma dużą siłe działania więc dawki 0.5-1 mg są wystarczające. Niektórzy wspominają o 0.25 mg, lecz na poważnym cyklu polecane jest co najmniej 0.5 mg. Mowa tu o kuracjach opartych na testosteronie, nandrolonie, boldenonie, norethandrolone, methandrostenolone i wszystkich pochodnych. Potrzeba trochę czasu na zadziałanie blokera aromatazy i tak samo na przywrócenie poziomu estrogenu. Nagłe więc problemy najlepiej rozwiązywać przy pomocy Nolvadexu lub Clomidu. We wszelkich innych wypadkach można z powodzeniem stosować Arimidex, z wyjątkiem cyklu na testosteronie gdzie preferowany może być Proviron. Ma on pozytywny efekt i przynosi korzyści w wypadku testosteronu.

źródło: http://bigpaker.net