Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 24 maja 2019 | Osób Online: 3 
Beta Karoten 23 wrzenia 2007
Beta Karoten jest prowitaminą… Co to znaczy?? Chodzi o to że prowitamina ta, której dostarcza pożywienie lub dodatkowe suplementy jest w wątrobie zmieniana na witaminę A. Odmiana karotenu typu beta nie szkodzi ponadto naszemu organizmowi w żaden sposób. Dlaczego?? Dlatego, że nasz organizm przetwarza tylko tyle Beta Karotenu na witaminę A ile potrzebuje, a nie jak w niektórych innych przypadkach…Zażywanie beta karotenu nie jest w żaden sposób szkodliwe. Jedynym negatywnym skutkiem może być, to że przy „nadmiarze” tej prowitaminy skóra znajdująca się w strefie delikatnej naszego ciała, np. stopy czy dłonie może ulec zżółknięciu. Ale wtedy wystarczy ograniczyć spożycie składnika na 2-3dni i jest spokój. Na pewno będzie to lepsze wyjście niż w przypadku przyjmowania samej witaminy A, a to dlatego, że nie można zatruć się prowitaminą w przeciwieństwie do samej witaminy. Dlaczego?? Nadmiar Beta Karotenu, czyli ilość której nasz organizm nie wykorzysta zostaje wydalana z naszego organizmu wraz z kałem.

Hmmm pamiętajmy, że cynk jest bioelementem bardzo potrzebnym przy suplementacji Beta Karotenem… Dlaczego?? Otóż bez tego pierwiastka nasz organizm nie będzie mógł czerpać z pokładów tej prowitaminy…

Beta Karoten jest jeszcze bardzo skuteczny i pożyteczny dla układu krążenia… W jaki sposób mu pomaga?? Otóż wpływa on na swobodny przepływ witamin i minerałów w naszym układzie krążenia. Zapobiega zakrzepom i polepsza transport składników niezbędnych drogą naszej krwi.

Zalecany jest szczególnie jako pomoc przy zapobieganiu chorób sercowo – naczyniowych oraz po przebytym udarze mózgu… Pomaga on polepszyć nasze samopoczucie, no i oczywiście o skrzepach już wspomniałem.

Po co jeszcze spożywać produkty zawierające duże ilości Beta Karotenu?? Otóż prowitamina ta polepsza nasz wzrok… Ponadto warto ją spożywać, gdyż ma korzystny wpływ na nasz układ odpornościowy (immunologiczny). Jest ponadto dobrym antyoksydantem.

Autor: Janusz Ziółkowski