Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 19 czerwca 2019 | Osób Online: 1 
Jarosław Dymek 31 grudnia 2005
Obecnie mieszka w Malborku, pochodzi z Prabut, małej miejscowości - pełnej silnych ludzi. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku jako wychowawca oraz w weekendy w klubie studenckim Łajba w Sopocie.
Od najmłodszych lat uwielbiał zabawy siłowe, gdzie mógł sprawdzić swoją sprawność, były to na początku niewinne zapasy z kolegami, póŹniej treningi karate i równolegle lekkiej atletyki. Przez krótki okres trenował rzut oszczepem z kadrą Polski, do której został powołany. W szkole średniej trenował równocześnie sporty walki i kulturystykę w domowej siłowni. Po szkole średniej rozpoczął studia na AWF w Gdańsku Oliwie. Tam kontynuował treningi siłowe, ale dodatkowo zainteresował się gimnastyką, z którą do tamtej chwili nie miał nic wspólnego. Ponieważ jeżeli coś robi, to lubi to robić dobrze, więc po dwóch latach na zawodach rocznikowych z gimnastyki na 240 studentów był drugi. Kiedy zaczął dorosłe życie (żona Dorota i syn Dawid) nie miał już tyle czasu na sport, wiec rezygnując z pozostałych, skupił się na pracy na siłowni i pewnie tak by przerzucał ten złom bez większego celu, gdyby w roku 1999 nie znalazła go nowa dyscyplina sportu Strong Man. Od początku przypadli sobie do gustu i oczarowani sobą czarują się do dziś. Dla równowagi między rozwojem fizycznym i psychicznym od dłuższego czasu interesują go komputery i wszystkie nowinki techniczne. Lubi dobre filmy, niekoniecznie akcji i romantyczną muzykę, z czego często mają ubaw jego znajomi... Lubi dobrze zjeść i niekoniecznie zawsze musi to być ryż i piersi z kurczaka (to przeważnie najczęściej jedzą strongmani na całym świecie), ale gotowanie w kuchni go męczy, więc często je poza domem. Jego ulubione danie to pierogi z twarogiem. Ma wielu oddanych przyjaciół, którzy razem z nim pracują na jego wyniki. Obecnie zmienił nieco swój trening, mniej czasu spędza na siłowni, a więcej na hali ze sprzętem do konkretnych konkurencji. Dużo dzięki tej dyscyplinie sportu podróżował po świecie i nawiązał wiele ciekawych znajomości z najlepszymi w tej dyscyplinie. Był już w wielu zakątkach świata, a jego marzeniem jest obecnie wycieczka do Australii i Nowej Zelandii. Jako sportowiec stawia sobie za cel mieć lepsze wyniki niż w zeszłym roku.
Uaktualnienie (13.09.2004)
Nie pracuję już w Ośrodku Wychowawczym, ani w Klubie studenckim Łajba w Sopocie, ponieważ nie byłem w stanie połączyć wszystkich obowiązków. Od końca ubiegłego roku postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i założyłem wspólnie z Piotrem Szymcem i Mariuszem Pudzianowskim własną firmę Strong Man sp. z o.o. która to firma zajmuje się organizacją i promocją zawodów i pokazów Strong Man w naszym kraju. Mówiąc najprościej, to my teraz organizujemy to, co możecie Państwo oglądać na ekranach telewizji TVN oraz na żywo w czasie zawodów krajowych i międzynarodowych rozgrywanych w naszym kraju. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie - Jarosław Dymek.
Osiągnięcia Sportowe
• wzrost - 183 cm
• waga - 131 kg
• biceps - 56 cm
• udo - 80 cm

Rekordy życiowe
• przysiad - 320 kg
• wyciskanie - 240 kg
• martwy ciąg - 380 kg
Sukcesy sportowe
1999 - III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach ?wiata Strong Man w Chinach
2000 - II miejsce na Drużynowych Mistrzostwach ?wiata Strong Man na Węgrzech
2000 - IV miejsce w Pucharze ?wiata Grand Prix Polski
2000 - Wicemistrz Polski Strong Man
2000 - III miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Europy
2001 - I miejsce w Pucharze ?wiata Grand Prix Polski
2001 - zwycięzca 3 edycji Pucharu Polski Warka Strong Man
2001 - II miejsce Atlantic Giants, Wyspy Owcze
2001 - II miejsce World Muscle Power, Szkocja
2001 - Wicemistrz ?wiata Par
2001 - III miejsce American Power, USA
2001 - VII miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach ?wiata w Zambii
2002 - Mistrz Polski Strong Man
2002 - Zdobywca Pucharu Polski 2002
2002 - II miejsce w Zimowym Pucharze ?wiata w Szczyrku
2002 - III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy Strong Man na Węgrzech
2002 - tytuł Wicemistrza Europy 2002
2002 - IX miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach ?wiata w Malezji
2003 - I miejsce na Grand Prix Polski w Inowrocławiu
2003 - I miejsce w zawodach z cyklu Solid Strongman Challenge- Columbus, Ohio, USA
2003 - tytuł Wicemistrza Europy 2003
2003 - I miejsce na Drużynowych Mistrzostwach ?wiata Strong Man na Węgrzech
2003 - VI miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach ?wiata w Zambii
2003 - II miejsce w Pucharze Polski
2004 - I miejsce na Drużynowych Mistrzostwach ?wiata Strong Man


źródło: http://www.dymek.pl