Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 17 czerwca 2024 | Osób Online: 1 
Odpowiednia suplementacja po przerwie w treningach 20 lutego 2014
Systematyk i wytrwałość w kulturystyce to cechy, które liczą się chyba najbardziej. Tylko dzięki nim jesteśmy w stanie osiągnąć założone cele. Jednak, każdemu zdarzają się przerwy w treningach; wyjazdy na wakacje, urlop czy choroba powodują, że czasem nawet na kilka tygodni musimy zrezygnować z siłowni. Powrót do systematycznych treningów łączy się jednak z stosowaniem odpowiedniej suplementacji.Po co inna suplementacja?
W czasie przerwy od treningów, nasz organizm powoli odzwyczaja się od systematycznego wysiłku, inaczej przebiega przemiana materii oraz spalanie kalorii. Zaczynamy się nieco szybciej męczyć, odczuwamy ból mięśni, które już po kilku zaledwie seriach ćwiczeń zaczynają dawać nam we znaki - to wszystko jest niezwykle odczuwalne zwłaszcza na pierwszych treningach po dłuższej przerwie. Aby nasz organizm mógł powrócić do dawnej formy, zapomnieć o niezdrowym odżywianiu, także o kuracji np. lekami, musimy go przygotować w odpowiedni sposób i właśnie dlatego zalecana jest suplementacja.

Co i dlaczego?
Czasem do treningów wraca się z radością, ale niekiedy jesteśmy tak rozleniwieni, że zwyczajnie tracimy motywację. Jeżeli dodatkowo pierwsze treningi są dla nas trudne i wymagające, chęć do ćwiczeń odchodzi. W takiej sytuacji warto sięgnąć po stymulanty. Oczywiście nie należy przyjmować dużych porcji, gdyż w ten sposób możesz wykonać swój trening zbyt intensywnie, a to przełoży się na zakwasy i fatalne samopoczucie. Zmniejszona jednak dawka kofeiny pomoże Ci w zmotywowaniu się do działania i odpowiedniej intensywności ćwiczeń.
Kiedy już mamy chęć do ćwiczeń i jesteśmy odpowiednio zmotywowani, musimy pomóc swojemu organizmowi przez odsuniecie uczucia zmęczenia oraz usprawnienie adaptacji wysiłkowej. Do tego przydadzą się aminokwasy, zwłaszcza leucyna, walina i izoleucyna. Dzięki nim zredukujesz, albo przynajmniej zmniejszysz ból mięśni, przyspieszysz adaptację mięśniową oraz, co niezwykle ważne, nie dopuścisz so katabolizmu mięśni.
Wracając do treningów nie możemy zapomnieć także o właściwym, a więc zdrowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Musimy zadbać o nasz aparat ruchu oraz o ogólny stan poprzez przyjmowanie kolagenu i witamin. Kolagen pomaga w regeneracji tkanki łącznej oraz minimalizuje ryzyko kontuzji, ale także zmniejsza objawy bólowe występujące po treningu. Witaminy i składniki mineralne możesz przyjąć w suplementach, jednak ważniejsza jest odpowiednia dieta. Jeżeli jej nie przestrzegałeś w czasie przerwy od treningów, musisz do niej powrócić jak najszybciej!
Warto zawsze jednak pamiętać, że suplementacja może nam jedynie pomóc w osiągnięciu naszych celów. Najważniejsza jest wytrwałość, systematyczne ćwiczenia i dobrze ułożony trening. Jeżeli połączysz to wszystko, z pewnością w kilka tygodni osiągniesz optymalną formę, a przynajmniej taką samą, jaką prezentowałeś przed przerwą. Powodzenia!