Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 08 maja 2024 | Osób Online: 1



 
SiemiÄ™ lniane 07 pa¼dziernika 2008
Siemię lniane to po prostu nasionka lnu. Wytwarza się z nich różnego rodzaju oleje (oleje lniane - pisałem już o tym), a także siemię ma swoiste zastosowanie w medycynie (tej naturalnej rzecz jasna), dietetyce i jeszcze w wielu innych dziedzinach.



Bardzo często stosuje się napary z siemienia lnianego w celu ochrony żołądka. A dokładniej wpływają na immunologię naszego przewodu pokarmowego. Stosuje się go również przy podrażnieniach, zapaleniach oraz infekcjach przewodu pokarmowego oraz profilaktycznie. Co jest bardzo ważne siemię lniane można (i często się stosuje) stosować również podczas choroby wrzodowej podczas, której bardzo nam pomaga łagodząc błony przewodu pokarmowego oraz objawy nadkwasot itp.

Spożywać można je również ze względu na wartości odżywcze... Otóż posiada spore ilości białka - fakt, że roślinnego, ale pula aminokwasowa jest bardzo korzystna nawet pod kątem roślinnego pochodzenia owego białka. Białko to łatwo i sprawnie się wchłania i jest przyswajalne przez nasz organizm, co zostało udowodnione. Ponadto zawiera różnego rodzaju potrzebne nam bioelementy, z czego warto wyróżnić cynk, a także i witaminy - witamina E w szczególności (chroni naczynia krwionośne i erytrocyty, a ponadto jest dobrym antyoksydantem). Tłuszcze z siemienia lnianego są bardzo korzystne dla naszego organizmu, gdyż są to w dużych ilościach tłuszcze wielonienasycone Omega 3 i Omega 6. Jeśli nie ma w domu ryb na obiad, to można spokojnie zastąpić je właśnie tym (wiadomo, że rybki smaczniejsze od czegoś takiego). Kwasy tłuszczowe typu nienasyconego pomagają zwalczyć cholesterol. Zawiera także pewne ilości lecytyny, a ta z kolei cholinę, która jak wiadomo jest bardzo dla nas korzystna (google.pl).

Brane profilaktycznie obniża ryzyko wystąpienia miażdżycy z racji swoich właściwości obniżających poziom cholesterolu we krwi. Zmniejsza także ryzyko zapaleń i chorób nowotworowych. Dobry środek dla suchych i zaniedbanych włosów.

Polecano brać je w ten sposób:
Zagotować wodę, a następnie łyżeczkę czy dwie zalać wrzątkiem (około pół szklanki). Odstawić na całą noc, a rano pić ciepłe i to na czczo.