Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 19 czerwca 2019 | Osób Online: 1 
Sławek Orzeł 31 grudnia 2005
Sławomir Orzeł "Max" pojawił się w tym sporcie w 1999 roku, ale żeby do tego doszło musiał pokonać długa i ciężka drogę. Sławek zaczał trenować 10 lat temu w przydomowej siłowni, w której ćwiczy do tej pory.Sam przyznaje że na poczatku popełniał wiele błędów w treningu. Szybko zyskał On sławę w swoich okolicach ponieważ wygrywał wszystkie zawody w wyciskaniu sztangi leżac, jednak nigdy nie wyjechał na Mistrzostwa Polski.


Dlaczego? Ponieważ nienawidzi przegrywać, a obawiał się że tak będzie. Strong Man zawsze ogladał z kumplami na Eurosporcie i nigdy nawet nie marzył o tym żeby tam startować. Po ukończeniu Technikum Elektrycznego (profil elektronik) , Sławek miał łup szczęscia i wystapił w Malborku w zawodach Strong Man, był to rok 1999. Był on tam totalnym amatorem i ważył ok. 95kg, udało mu się zajać tam 5 miejsce. W roku 2000 był już w kadrze Strong Man Polska i wystąpił w Koszalinie i Pucku. Lecz musiał przerwać swoja przygodę z tym sportem przez dręczące go kontuzje. Powrócił do Strong Man w 2003 roku, poprzez występ w eliminacjach. Niestety na samym poczatku złamał kciuk i musiał opuscić dwie pierwsze imprezy. Musiał również na miesiąc czasu odpuscić siłownie, co było przyczynies jego słabej formie na początku sezonu. W roku 2003 wystapił w Ełku, , Toruniu, Włocławku i Lesznie. Jego najlepsze miejsce to 2 a najgorsze 5. Jednak Max jako pierwszy w historii polskiego strong mena jako debiutant zdobył rekord kraju. Na dodatek ustanowił On trzy rekordy. Pierwszy to w "wadze płaczu przodem" 0.44.38 sek. , drugi to "waga płaczu bokiem" 1.03.58 sek. a trzeci to "wyciskanie belki leżac 170kg" 23 wycianięcia. Jego forma nie była najlepsza w tym sezonie, ale przecież on nie trenował tych konkurencji tylko spotykał się z nimi pierwszy raz na zawodach.

Na poczatku roku 2004 nastapiło zamieszanie na rynku Strong Man i Sławek rozpoczał swój sezon startowy w federacji ECSS. Pierwsze jego zawody nie wypadły najlepiej, ponieważ Orzeł nie przypuszczał że gdziekolwiek wystapi w tym roku przez swa kontuzje. To poważna kontuzja zerwania scięgna w prawym przedramieniu i uszkodzenia nerwu w prawej dłoni. Ta kontuzja powoduje, że ma On bardzo osłabiony scisk. Jednak już w drugiej imprezie organizowanej przez ECSS zajmuje Max 2 miejsce. Jego kontuzja również coraz mniej mu przeszkadza, lecz jest mocno bolesna. Sławek zaczyna poprawiać swoje wyniki życiowe i widać że ewidentnie wciągnęły go zawody Strong Man. Podczas startów w federacji, która nie jest transmitowana przez TV zyskał on jednak sławę.Zaczał być rozpoznawany na ulicy i proszony o zdjęcia i autografy. W Mistrzostwach Polski ECSS zajał 2 miejsce, nie było to jednak łatwe. Sławka przez cały sezon dręczyły ciagle odzywajace się dawne kontuję, a na jednych zawodach najprawdopodobniej złamał sobie kosć w łokciu. Jednak podczas finały wystapił z ta kontuzja. Również dlatego nosi przydomek MAX, ponieważ nie zwraca uwagi na ból tylko daży do celu! Wystapił on również w pierwszych w swoim życiu zawodach międzynarodowych. Był on w drużynie Polski, która walczyła z IFSA Baltic Team. Sławek na 8 zawodników zajał 2 miejsce i był lepszy od Raivisa Vidzisa (Mistrza Swiata Word Strong Man Cup 2004). Uzyskał On również w tym sezonie nie oficjalny rekord Polski w wyciskaniu na barki, a może i nawet rekord Swiata.

Sławek ma kilka swoich ulubionych konkurencji i nie ma żadnej której nienawidzi. Po prostu niektóre ida mu zle przez jego kontuzję prawej dłoni. Sławek ma również największy rekord w wyciskaniu sztangi leżąc ze wszystkich zawodników czterech federacji - 280kg. Jego wynik w trójboju, to 940kg oczywiscie bez specjalnych koszulek i kombinezonów.


?ródło: http://www.slawekorzel.com artykuł napisał ADI -Orzeł TEAM