Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 21 stycznia 2025 | Osób Online: 2



 
Wyciskanie sztangi z przodu 22 sierpnia 2006
Wyciskanie sztangi z przodu

Cel ćwiczeń: przednia część mięśni naramiennych





Pozycja
Jest tak samo zwodnicze jak proste w wykonaniu, polegającym na wypychaniu sztangi z przednich części barków do góry, aż do wyprostowania rąk. Ten rodzaj wyciskania można robić na stojąco lub na siedząco. Siedząca pozycja ogranicza ruch nóg i lędźwiowego odcinka grzbietu. Z kolei pozycja stojąca pozwala, aby dolne partie grzbietu pomogły w wykonaniu kilku dodatkowych powtórzeń.

Rady
Zapoznaj się z wyciskaniem: ze względu na to ,że barki są bardzo podatne na kontuzję, bardzo ważnym jest, żeby podczas wyciskania nad głowę stosować prawidłową technikę ruchu. Oto 14 wskazówek na to, jak wyciskać prawidłowo i skutecznie.

1. Do wyciskania na siedząco używaj ławki z oparciem ustawionym pod kątem 80-85 stopni.

2. Podczas wyciskania na siedząco plecy muszą całkowicie przylegać do oparcia ławki.

3. Wyciskając sztangę lub na maszynie stosuj rozstaw dłoni o kilka centymetrów większy od szerokości barków.

4. Przy wyciskaniu sztangielek ustaw je najpierw na poziomie barków ,zachowując jednocześnie pionową pozycję przedramion.

5. W początkowej fazie wyciskania trzymaj łokcie nieco z tyłu za płaszczyzną rąk. Nigdy nie pozwalaj, żeby łokcie wychodziły przed ręce, zarówno podczas podnoszenia jak i opuszczania ciężaru.

6. Kiedy wyciskasz ciężar do góry, staraj się trzymać łokcie z tyłu, tak ja w początkowej fazie. W miarę zbliżania się ciężaru do pozycji blokowania łokci, będą one coraz bliżej płaszczyzny rąk.

7. Kończ ruch wyciskania na ok.5 cm przed pozycją zablokowania łokci, ponieważ w tym położeniu tricepsy przejmują większą część obciążenia.

8. Podczas opuszczania ciężaru pozwól łokciom przesunąć się nieco do tyłu poza płaszczyznę rąk.

9. Wyciskanie sztangielek bez blokowania łokci jest trudną sztuką i jeśli masz z tym problemy wyciskaj do zablokowania łokci.

10. Kiedy wracasz do pozycji startowej, nie rób przerwy. Powinieneś w dolnym punkcie ruchu od razu przejść do wykonywania kolejnego powtórzenia.

11. Nadgarstki muszą być usztywnione podczas trwania całej serii. Przeginanie ich do tyłu lub do przodu zwiększa tylko ryzyko kontuzji zarówno nadgarstków jak i barków.

12. Przy wyciskaniu zza karku bardzo trudno jest uzyskać ułożenie łokci poza rękami, zwłaszcza w dolnej fazie ruchu. Dlatego też trzymaj je tak, jak jest ci najwygodniej.

13. Przy wyciskaniu zza karku, opuszczaj ciężar tak nisko, jak jest to dla ciebie najwygodniejsze.

14. Po rozpoczęciu każdej serii poruszać się mogą tylko ręce. Reszta ciała powinna pozostawać w niezmienionej, stałej pozycji.