Kulturystyka Nowej Generacji !!!

Kulturystyka
Dzisiaj mamy: 19 czerwca 2019 | Osób Online: 1 
Zginanie przedramion siedząc 27 sierpnia 2006
Zginanie przedramion siedząc w oparciu o udo.

Cel ćwiczenia: Rozwój mięśni zginających przedramię: biceps, mięśnie ramienne oraz mięśnie odwracające przedramię.

Pozycja
Siedzimy na poziomej ławce. W jednej ręce trzymamy podchwytem sztangielkę. Rękę która nie pracuje, opieramy dłonią na udzie. Stanowi ona podparcie dla obciążonej ręki opartej również łokciem na wewnętrznej stronie uda. Ręka ze sztangielką jest opuszczona.

Wykonywanie
Wykonujemy zgięcie przedramienia, a następnie wyprost do pozycji wyjściowej. Po powtórzeniach wykonujemy bez odpoczynku ćwiczenie drugą ręką.

Uwagi
To ćwiczenie jest jednym z najskuteczniejszych rozwijających bicepsy .Zmusza ponadto do stosowania wolnego tempa ćwiczeń i skutecznie izoluje, co sprzyja powiększeniu masy mięśniowej bicepsów. W tej pozycji możliwe jest stosowanie ruchu oszukanego i włączenie do niego mięśni tułowia i nóg oraz wykorzystanie odbicia przedramienia od uda. W tym przypadku amplituda ruchu jest mniejsza, a sztangielkę opuszczamy prawie do zablokowania w łokciu. Nie możemy jednak na to pozwolić gdyż zmniejsza to naprężenie ćwiczonego mięśnia na co, w tak efektywnym ćwiczeniu nie możemy sobie pozwolić.!! Napięcie bicepsu powinno być stałe, a ruch płynny i nie przerywany.